szkolenie warsztatowe


Zrzeszenie Prawników Polskich o/Warszawa, Instytut Prawa Nowych Technologii Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, Międzynarodowe Centrum Badań, Rozwoju i Edukacji zaprasza na szkolenie


UMOWY NA RYNKU IT- CZYLI JAKICH BŁĘDÓW UNIKAĆ I NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY PODPISYWANIU UMÓW

 


Grupa docelowa:

 • Przedsiębiorcy, managerowie, dyrektorzy, kierownicy podpisujący umowy i porozumienia z kontrahentami,
 • Pracownicy działów księgowości i handlowych przygotowujący umowy i/lub wzory umów stosowane przez przedsiębiorstwa
 • Inne osoby zainteresowane problematyką umów IT

Cel szkolenia:

 • Nabycie wiedzy na temat najczęściej występujących umów na rynku IT
 • Nabycie przez uczestników szkolenia umiejętności unikania najczęściej wykorzystywanych zapisów niebezpiecznych dla interesów przedsiębiorstwa
 • Poznanie najbardziej niekorzystnych zapisów umownych
 • „triki” stosowane w umowach z kontrahentami

PROGRAM SZKOLENIA:

 1. Przegląd umów występujących na rynku IT: od umowy o poufności do umowy dystrybucyjnej, wdrożeniowej, partnerskiej i umowy o współpracy. Analiza najczęstszych zapisów umownych. Przykłady każdej z analizowanych umów.
 2. Jak zabezpieczyć poufność w umowie z kontrahentem? Jak zabezpieczyć przekazywanie informacji innym podmiotom? Czy z każdym potencjalnym kontrahentem należy podpisać NDA? Czy wystarczy określić informacje poufne, czy może bezwzględnie trzeba określić tajemnicę przedsiębiorstwa?
 3. Kara umowna – rola i znaczenie. Dopuszczalność dodawania kar umownych do porozumień z kontrahentami i pracownikami. Limitowanie kar umownych.
 4. Prawo autorskie i licencje w umowach. Jak „wpleść” niejasne przepisy prawa autorskiego do umowy? Czy zawierać osobną umowę licencyjną czy może to być część umowy np. o współpracy? Licencja terminowa czy na czas nieokreślony? Czy można wprowadzić zakaz wypowiadania umowy licencyjnej? Czy można przenieść prawa do licencji?
 5. Pułapki z wypowiadaniem umów. Kiedy można wypowiedzieć umowę. Skutki wypowiedzenia i odstąpienia od umowy. Wypowiedzenie a aneks. Czy trzeba uchylać poprzednie umowy z danym kontrahentem? Przykłady niewypowiadalnych umów.
 6. Analiza przykładowych umów. Zapisy niedozwolone i zapisy dopuszczalne.
 7. Część praktyczna:
 • Samodzielna identyfikacja nieprawidłowych zapisów umownych przez uczestników szkolenia,
 • Weryfikacja zapisów prawidłowych w umowach,
 • tworzenie przykładowych umów z zapisami zabezpieczającymi interesy przedsiębiorstwa.

PROWADZĄCA SZKOLENIE:

Dr Joanna Łukaszyk- doktor nauk prawnych, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowca w uczelniach wyższych w Warszawie (własność intelektualna, prawo administracyjne i celne, obsługa celna, umowy celne, prawo gospodarcze). Zajmuje się obsługą prawną firm na rynku IT w zakresu prawa umów i konkurencji, ochrony danych osobowych, własności intelektualnej i szeroko rozumianego prawa IT.

Trener z zakresu prawa prasowego, ochrony własności intelektualnej, zagadnień prawnych, prawa IT; trener projektów unijnych o tematyce praw autorskich i własności intelektualnej (POKL – Kreatorzy Innowacji, POKL – Sniffer Dog), ze szczególnym uwzględnieniem problematyki tajemnicy przedsiębiorstwa i informacji niejawnych. Administrator bezpieczeństwa informacji w podmiotach gospodarczych.

Praktyk z zakresu ochrony danych osobowych i dostępu do informacji, z doświadczeniem praktycznym związanym z pełnieniem funkcji pełnomocnika ds. ochrony danych osobowych oraz usługami consultingowymi z zakresu danych osobowych i dostępu do informacji.

📌 MASZ PYTANIA?

tel. +48 732 968 844
tel. +48 796 194 576
e.mail: szkolenia@mcbrie.pl

📌 ORGANIZATOR

 • Zrzeszenie Prawników Polskich o/Warszawa
 • Międzynarodowe Centrum Badań, Rozwoju i Edukacji
 • LAW Center Club

miejsce: Warszawa ul. Grodzieńska 21/29

budynek Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji

parking: bezpłatny

termin: 22 maj 2018

początek: 10.00

cena: 299 zł brutto

CENA SZKOLENIA OBEJMUJE:

– 6 godzin szkolenia,
– materiały szkoleniowe w formie papierowej i elektronicznej,
– materiały do pracy (notes, długopis),
– kawę, herbatę, ciastka w czasie przerw,
– certyfikat uczestnictwa
–  punkty ORA i OIRP


ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE/KURS

Osoba zgłaszająca:

Wybierz AKADEMIĘ

Miejscowość zajęć:

Kancelaria/sala szkoleniowa:

sobota/dzień roboczy:

Imię i nazwisko słuchacza, wiek (wiek tylko dzieci i młodzież)

Imię i nazwisko słuchacza, wiek (wiek tylko dzieci i młodzież)

Posiadam kod rabatowy:

*Wpisz swój adres email (obowiązkowe)

*Wpisz swój numer telefonu (obowiązkowe)

Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na:

 1. Przetwarzanie przez Międzynarodowe Centrum Badań, Rozwoju i Edukacji Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych oraz danych dotyczących korzystania przeze mnie z Portalu mcbrie.pl i funkcjonalności świadczonych przez Międzynarodowe Centrum Badań, Rozwoju i Edukacji Sp. z o.o.
 2. Otrzymywanie, na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych wysyłanych przez Międzynarodowe Centrum Badań, Rozwoju i Edukacji Sp. z o.o. w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób
 3. Kontakt ze strony Międzynarodowego Centrum Badań Rozwoju i Edukacji z siedzibę w Warszawie przy ulicy Grodzieńskiej 21/29 , z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 par.1 Prawa telekomunikacyjnego</p>
 4.  Akceptuję Pan/Pani Regulamin MCBiE
 5.  Akceptuję Pan/ Pani politykę prywatności

Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na powyższe prosimy o kontakt e.mail: szkolenia@mcbrie.pl lub telefonicznie +48 732 968 844