Prawnicy w pracy zawodowej bardzo często spotykają się z informacjami finansowymi, których właściwe zrozumienie może być kluczowe dla sytuacji ich Klientów. Dotyczy to zarówno obsługi prawnej złożonych i wielowariantowych transakcji, jak i tych które występują stosunkowo rzadko, których przedmiotem jest przekształcenie przedsiębiorstwa, czy też jego zakup lub wniesienie aportem, jak i obsługi prawnej przedsiębiorstwa w trudnej sytuacji finansowej (zagrożenie niewypłacalnością, postępowanie restrukturyzacyjne, postępowanie upadłościowe), a także przygotowanie właściwej argumentacji w zakresie zwolnienia z kosztów sądowych. Analiza informacji finansowych jest także kluczowa w bardzo wielu przypadkach w kontekście sporów z zakresu prawa podatkowego. Są to oczywiście tylko przykładowe sytuacje, w których umiejętność interpretacji informacji finansowych może być niezbędna dla przygotowania odpowiedniej argumentacji prawnej.
Celem szkolenia jest zatem nabycie przez uczestników szkolenia podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie interpretacji i analizy informacji finansowych.
Szkolenie jest adresowane do osób zajmujących się działalnością prawniczą, które w swojej praktyce zawodowej spotykają się z dokumentacją finansową przedsiębiorstw, doradzają menadżerom w sprawach finansowych, a także komunikują się z osobami z działów finansowo-księgowych. W szczególności zapraszamy doradców restrukturyzacyjnych, radców prawnych, adwokatów, sędziów, referendarzy sądowych, doradców podatkowych oraz doradców prawnych.
Szkolenie realizowane przy współpracy Profesorskiego Centrum Doradztwa i Ekspertyz Prawnych
Napisz: rekrutacja@kursyrefundowane.pl lub szkolenia@apkim.pl telefon 537 610 690
Dr hab. Prof. US Tomasz Strąk jest Kierownikiem Katedry Zarządzania Finansami Instytutu Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego. Specjalista z zakresu zarządzania finansami, strategii, audytu i doradztwa podatkowego, rachunkowości oraz audytu wewnętrznego i rewizji finansowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji dużych projektów restrukturyzacyjnych w sektorze prywatnym i publicznym. Prof. T. Strąk specjalizuje się także w zarządzaniu złożonymi projektami informatycznymi (posiada między innymi certyfikat Prince 2 Practitiner oraz AgilePM) oraz dotyczącymi uszczelnienia systemu podatkowego. Kierował między innymi projektem dotyczącym wdrożenia JPK oraz projektem dotyczącym nowego systemu analitycznego dla administracji skarbowej. W latach 2016 – 2017 jako Dyrektor Departamentu Administracji Podatkowej, a następnie Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów odpowiadał za transformację administracji skarbowej w obszarze poboru podatków oraz za wpływy podatkowe realizowane przez administrację podatkową. Prof. T. Strąk był także członkiem Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania. Tomasz Strąk jest również auditorem wewnętrznym oraz specjalistą z zakresu rewizji finansowej. Jest także autorem szeregu publikacji z zakresu zarządzania finansami, restrukturyzacji i audytu
© Akademia Prawa Krajowego i Międzynarodowego